POLJOPRIVREDNI PROIZVOĐAČI I STRUČNJACI
NAGRAĐENI ZA NAJBOLJE OSTVARENE REZULTATE
U 2008. GODINI NA PODRUČJU BEOGRADA

POLJOPRIVREDNA PREDUZEĆA

I - RATARSKA PROIZVODNJA

Pšenica merkantilna

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju pšenice u 2008. godini

    1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PIONIR»
       
     i MARKOVIĆ NEŠKO, direktor gazdinstva

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju pšenice u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «DUNAVAC»
    i VUČINIĆ VELJKO, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju pšenice u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «LEPUŠNICA»
    
i NIKOLIĆ RADE, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

 

Kukuruz merkantilni

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju kukuruza u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
   i ŽIVKOVIĆ GORAN, rukovodilac biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju kukuruza u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PIONIR»
  
 i ŠAPONJIĆ BOJANA – pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju kukuruza u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» GAZDINSTVO «ČMLADOST»
   
i SIMIĆ MATEJA, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

 

Semenski kukuruz

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju semenskog kukuruza u 2008. godini

1. INSTITUT ZA KUKURUZ "ZEMUN POLJE"
   
i ČOVIĆ VLADIMIR, rukovodilac ratarske proizvodnje-oglednog polja Instituta

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju semenskog kukuruza u 2008. godini

2. PKB KORPORACIJA - GAZDINSTVO ''DUNAVAC''
 
  i MITROVIĆ RADOJKO, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

 

Silažni kukuruz

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju silažnog kukuruza u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PIONIR»
    i ŠAPONJIĆ BOJANA, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju silažnog kukuruza u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «MLADOST»
   
i LAZIĆ NEĐA – pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju silažnog kukuruza u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
    i TOMIĆ RATKO, direktor gazdinstva

 

Šećerna repa

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju šećerne repe u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «DUNAVAC»
    i VUČINIĆ VELJKO  - pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju šećerne repe u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
   
i MILENKOVIĆ SNEŽANA, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju šećerne repe u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «7. JULI»
    i MITROVIĆ VOJISLAV – rukovodilac biljne proizvodnje

 

Soja

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju soje u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
    i ISAILOVIĆ DRAGOSLAV, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju soje u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PADINSKA SKELA»
   
i NIKOLIĆ DRAGAN, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju soje u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «ČENTA»
    i MITIĆ NOVICA, rukovodilac biljne proizvodnje

 

Semenski suncokret

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju semenskog suncokreta u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PIONIR»
    i ĐORĐEVIĆ ZORAN, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju semenskog suncokreta u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «DUNAVAC»
   
i MITROVIĆ RADOJKO – pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju semenskog suncokreta u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
   
i ŽIVKOVIĆ GORAN, rukovodilac biljne proizvodnje

 

II  - PROIZVODNJA POVRĆA

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju povrća u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PARTIZANSKI PRELAZ»
    i MILENKOVIĆ SNEŽANA, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju povrća u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «LEPUŠNICA»
    i PETROVIĆ DEJAN, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju povrća u 2008. godini

3. PKB KORPORACIJA - GAZDINSTVO "DUNAVAC''
   
i TRNENIĆ BOJAN, pomoćnik rukovodioca biljne proizvodnje

 

III  - PROIZVODNJA VOĆA

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju voća u 2008. godini

1. INSTITUT PKB «AGROEKONOMIK» - PADINSKA SKELA
    i Mr NENAD ĐURIĆ – rukovodilac Zavoda za voćarstvo i povrtarstvo

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju voća u 2008. godini

2. AD "DRAGAN MARKOVIĆ" - OBRENOVAC
    
i LACMANOVIĆ MILADA, rukovodilac voćarske proizvodnje

 

IV  - STOČARSKA PROIZVODNJA

Tov junadi

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih junadi u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - PADINSKA SKELA
    i SPIRIDONOVIĆ BOJAN, organizator proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih junadi u 2008. godini

2. PKB "IMES" AD - PADINSKA SKELA
    i BABIĆ MIRKO, rukovodilac proizvodnje

Tov svinja

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih svinja u 2008. godini

1. PKB «IMES» AD – PADINSKA SKELA
    i GRBIĆ MILOSAV, rukovodilac proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih svinja u 2008. godini

2. AD «DRAGAN MARKOVIĆ» - OBRENOVAC
    i JEREMIĆ DUŠKO, rukovodilac stočarske proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih svinja u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - PADINSKA SKELA
    i RADONJIĆ VIKTOR – organizator proizvodnje

 

Visokosteone junice

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju visokosteonih junica u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - PADINSKA SKELA
    i MICEV CVETAN, organizator proizvodnje

 

Proizvodnja mleka

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju mleka u 2008. godini

1. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «MLADOST»
    i TUCEK REFIK, organizator proizvodnje

DRUGA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju mleka u 2008. godini

2. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «LEPUŠNICA»
    i MICEV CVETAN, organizator proizvodnje

TREĆA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju mleka u 2008. godini

3. PKB «KORPORACIJA» - GAZDINSTVO «PADINSKA SKELA»
    i OKOLIĆ DRAGAN, organizator proizvodnje

 

Proizvodnja živine

PRVA NAGRADA
za ukupnu živinarsku proizvodnju u 2008. godini

1. "ŽIVINOPROGRES S" - MLADENOVAC
     i SIMIĆ DRAGOVAN, vlasnik

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju konzumnih jaja u 2008. godini

2. PKB "INSHRA" AD - PADINSKA SKELA
   
i SAVIĆEVIĆ RANKA, rukovodilac proizvodnje

 

 

STRUČNJACI I ORGANIZATORI POLJOPRIVREDNE PROIZVODNJE

PRVA NAGRADA
za uspešan naučno - istraživački rad u oblasti poljoprivrede i prehrambene industrije

1. Prof. dr DRAGO CVIJANOVIĆ, direktor
    INSTITUT ZA EKONOMIKU POLJOPRIVREDE - BEOGRAD

PRVA NAGRADA
za 30 godina uspešnog rada u oblasti stočarske proizvodnje

1. MILORAD BASTA, dipl. inž, pomoćnik direktora
    PKB "IMES" AD – PADINSKA SKELA

  

PRVA NAGRADA
za dugogodišnji doprinos razvoju poljoprivrede i prehrambene industrije

1. Mr GAVRILO VESELINOVIĆ
    PRIVREDNA KOMORA BEOGRADA

PRVA NAGRADA
za ostvarene rezultate u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji u 2008. godini

1. MLAĐAN LJUBIĆ, dipl. inž, direktor proizvodnje
    PKB KORPORACIJA – PADINSKA SKELA

 

 

ZEMLJORADNIČKA GAZDINSTVA

I RATARSKA PROIZVODNJA

Pšenica

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju pšenice u 2008. godini

1. NENAD ARAMBAŠIĆ, Kovačevac, Mladenovac

 

Kukuruz

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju kukuruza u 2008. godini

1. MIODRAG ĆOSIĆ, Velika Krsna, Mladenovac 

 

  Robna proizvodnja pšenice i kukuruza

PRVA  NAGRADA
za ostvarenu robnu proizvodnju pšenice i kukuruza u 2008. godini

1.  RANKO GOGIĆ, Surčin

Suncokret

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju suncokreta u 2008. godini

1. MIRČA MENDREU, Ovča, Palilula

 

Soja

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju soje u 2008. godini

1. SLOBODAN MANDIĆ, Poljane, Obrenovac

 

Uljana repica

PRVA  NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju uljane repice u 2008. godini

1.  SLOBODAN LUČIĆ, Surčin

 

II RATARSKA PROIZVODNJA

Povrće

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju povrća u 2008. godini

1. DRAGAN JANKOVIĆ, Višnjica, Palilula

 

III VOĆARSKA PROIZVODNJA

Voće

PRVA NAGRADA
za ostvarenu voćarsku proizvodnju u 2008. godini

1. VLADAN RADIĆ, Brestovik, Grocka

 

Robna proizvodnja voća

PRVA  NAGRADA
za ostvarenu robnu proizvodnju voća u 2008. godini

1.  IVAN JEREMIĆ, Brestovik, Grocka

 

IV STOČARSKA PROIZVODNJA

Proizvodnja mleka

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju mleka u 2008. godini

1. ZORAN ĐOKIĆ, Rogača, Mladenovac

 

Tov junadi

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih junadi u 2008. godini

1. DRAGAN PETROVIĆ, Brović, Obrenovac

 

Živinarska proizvodnja

PRVA  NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju tovnih pilića u 2008. godini

1.  DEJAN MARIĆ, Kovačevac, Mladenovac

 

  Uzgoj ovaca

PRVA  NAGRADA
za ostvareni uzgoj ovaca rase Virtemberg u 2008. godini

1.  DRAGO MILIĆ, Bežanija, Novi Beograd

 

  Uzgoj priplodnog podmlatka u govedarstvu

PRVA  NAGRADA
za ostvareni uzgoj priplodnog podmlatka u govedarstvu u 2008. godini

1.  MILADIN ĐURIČIĆ, Rožanci, Barajevo

 

Proizvodnja meda

PRVA NAGRADA
za ostvarenu proizvodnju meda u 2008. godini

1. MIRKO KNEŽEVIĆ, Obrenovac

 

V NAJBOLJE I NAJLEPŠE UREĐENO SEOSKO DOMAĆINSTVO

PRVA NAGRADA
za najbolje i najlepše uređeno seosko domaćinstvo u 2008. godini

1. MIJODRAG VUJIĆ, Rabrovac, Mladenovac

 

VI POLJOPRIVREDNI I VETERINARSKI STRUČNJACI

PRVA NAGRADA
za  doprinos na sprovođenju agrohemijske analize zemljišta na gazdinstvima
individualnih poljoprivrednih proizvođača u 2008. godini

1. Mr SNJEŽANA PUPAVAC, Eko Lab doo za upravljanje kvalitetom, Beograd

 

PRVA NAGRADA
za  doprinos unapređenju kooperativnih odnosa sa
individualnim gazdinstvima u 2008. godini

1. RANKO FILIĆ, AD Dragan Marković, Obrenovac

 

PRVA  NAGRADA
za  doprinos u primeni naučnih saznanja iz oblasti selekcije ratarskih kultura na
gazdinstvima individualnih poljoprivrednih proizvođača u 2008. godini

1. Mr NENAD ĐURIĆ, Institut PKB Agroekonomik, Beograd

 

PRVA  NAGRADA
za  doprinos unapređenju stočarstva na individualnim gazdinstvima kroz
poslove genetike i selekcije u govedarstvu u 2008. godini

1. Mr RADMILA BESKOROVAJNI, Institut PKB Agroekonomik, Beograd

Udruženje poljoprivrede i prehrambene industrije

Zadružni savez

Sekcija

Info

Projekat "Kačerski med"

Projekat Agro info punktovi